Наши чувари дела Вука Караџића у Градској библиотеци

У среду, 23. септембра 2020. године, наставници и ученици наше школе, чланови Удружења ,,Чувари дела Вука Караџића”, присуствовали су програму Свет(л)описи, у Малој сали Градске библиотеке „Владислав Петковић Дис”.

6

Након поздравне речи Данијеле Ковачевић Микић, О Вуковој задужбини у промењеном свету говорио је Славко Вејиновић, о Даници и Даници за младеДушица Матицки и проф. др Бошко Сувајџић, а о публикацији Из пера младих чувара народне духовне културе – уредница публикације др Оливера Крупеж. У програму је учествовала и Мила Мутавџић, наставница српског језика у ОШ ,,Свети ђакон Авакум” из Трнаве и дугогодишњи члан Удружења, са својим ученицима петог и шестог разреда.

Наставницима који су били чланови Удружења додељене су потврде за школску 2019/2020. годину. Ученицима седмог разреда наше школе, који су пренумеранти Данице за младе, уручени су примерци часописа.

1   2
3   4